Tel: +90 (537) 240 - 7778   ∴   E-Posta: iletisim@sicill.com

Güvenlik

Bilgi Güvenliği

Çevre Yönetim Sistemi, Bilgi Güvenliği konusunda “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” nin içerdiği Gizlilik (Confidentiality), Bütünlük (Integrity) ve Erişilebilirlik (Availability) kavramlarına uygunluk gösterir.

SSL Protokolü

Sunucularımızda kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini sağlamaktadır. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynı kalitededir.

Erişim İzni

Sizin tarafınızdan izin verilmediği sürece, hiç kimse hesabınıza erişim yetkisi yoktur. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, sizin izniniz üzerine yetkilendirilmiş personelimiz destek vermek amacı ile ilgili verinize ulaşabilir.

Veri Paylaşımı

Veri transferi sizin onayınız olmadan ve yeterli güvenliğe sahip olmayan iş ortaklarımızla kesinlikle paylaşılmaz.

Parola Güvenliği

Kullanıcılarımızın güçlü parola oluşturması beklenmektedir ve parolaların gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çok sayıda hatalı giriş yapılması durumunda, kullanıcı hesabınız sistem tarafından otomatik olarak bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlarınız da otomatik olarak sistem tarafından sonlandırlır.

Verileriniz ÇYS ile daha güvende

ÇYS verilerinizi işlem yaptığınız bilgisayarlarda depolamaz. Böylece işlem yaptığınız bilgisayarın bozulması, çalınması, şifrelenmesi ya da kaybolması durumunda, verileriniz tamamen güvende kalır. Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, eposta ya da cd ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak sisteme eklediğinizde verilerinize çok daha güvenli bir erişim sağlayabilirsiniz.