Tel: +90 (537) 240 - 7778   ∴   E-Posta: iletisim@sicill.com

Blog

Sicill Çevre Yönetim Sistemi Nasıl Başladı ?


Çevre Danışmanlığı yapan meslektaşlarımın ihtiyaçları doğrultusunda işlerini yazılımla sistematik hale getirme fikri meydana geldi. Bu fikir doğrultusunda Lisans tezi olarak bu konu üzerine çalışmaya karar verdim. Öncelikle Çevre Danışmanlığı üzerine süreçler nasıl işliyor bunun analizini çıkardık ve Mayıs 2012'de Tez çalışmamı tamamladım.

Tez sonucunda elimizde ÇYS v1.0 ürünü vardı. Ürünü öncelikle yakın çevremiz olmak üzere sektördeki diğer firmalara da açmaya karar verdik ve bu şekilde gelen başvurular ile ürünümüz yayın hayatına başlamış oldu.

Şubat 2015'e geldiğimizde ise yazılım ve sunucu alt yapımızda güncellemeler yaptık ve v2.0 ürününü yayınladık. v2.0 için Çevre Görevlisi Belgesi olan herkese haber vermek adına bir e-posta gönderdik. Beklentimizin üzerinde geri dönüşler aldık.* Şu an bize gönderilen istekler doğrultusunda v2.0 sürümünü geliştirmeye devam ediyoruz.

Hedefimiz Sicill bünyesinde Çevre Yönetimi, Çevre Danışmanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Sistemleri konusunda tek platform üzerinden güvenli bir hizmet ve süreç yönetimi sunabilmektir.

* İstatistiklerle ilgili konulara ilerleyen zamanlarda değineceğim.

15 Temmuz 2015 #mustafairen